Járványügy

Járványhelyzettel kapcsolatos aktuális adatokat:

(Az adatok naponta frissülnek.)

Fertőzött tanulók száma: 0

Fertőzött dolgozók száma: 0

Karanténban levő tanulók száma: 0

Karanténban levő dolgozók száma: 0

Rendkívüli szüneten lévő osztályok száma: 0

TÁJÉKOZTATÓ A SZÜLŐKNEK

A GÖRGETEGI ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS TELEPHELYÉN A JÁRVÁNYÜGYI KÉSZENLÉT IDEJÉN ALKALMAZANDÓ ELJÁRÁSRENDRŐL

Az iskolánkban tanuló gyermekek és a munkájukat végző dolgozók érdekében fontos a koronavírus elleni védekezés minél hatékonyabb megszervezése.

Jelen intézkedési terv módosításig vagy visszavonásig marad érvényben.

• Intézményünkben alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő végeztünk és végzünk folyamatosan. A kézzel érintett felületeket az osztálytermekben kicsengetéskor, a közösségi tereken becsengetés után, illetve a tanulók távozását követően fertőtlenítjük.
  • Az iskolába belépéskor a kihelyezett kézfertőtlenítő használata mindenkinek kötelező.
  • Az iskolába kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató tanuló, dolgozó jöhet.
  • A higiéniás szabályok (kézmosás, köhögés, tüsszentés…) betartására nagy hangsúlyt helyezünk.
  • A közösségi terekben (folyosók, mosdó..) 5 napig kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése, abban az osztályban, ahol covid fertőzött volt. Ezért kérjük, hogy a tanulónál mindig legyen iskolába érkezéskor maszk.
  • Az osztálytermekben egyéb esettben a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező.
  • Az osztályok a tanórákon a saját termükben tartózkodnak.
  • A testnevelésórákat az időjárás függvényében szabad téren tartjuk. Szükség esetén igénybe veszünk intézményen kívüli helyszíneket. Az öltözőben is ügyelünk a csoportosulás elkerülésére.
  • Étkezés előtt és után is kiemelt figyelmet fordítunk a tanulók alapos szappanos kézmosására.
  • A hiányzó tanulóink a KRÉTA házi feladat felületén tájékozódhatnak a tananyagról, ezen kívül az osztály Messenger csoportjában érdeklődhetnek.
  • Ha a tanuló beteg volt, az iskolába kizárólag orvosi igazolással térhet vissza.
  • Felhívjuk a figyelmet, hogy a szülő köteles értesíteni az iskolát, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.
  • Az iskola előtt kérjük, mellőzzék a csoportosulást. A gyermekek kísérésekor és elvitelekor tartsák meg a szociális távolságot.

Görgeteg, 2022. szeptember 12.

Nagy Judit